menu:
úvodní stránka »Účetní poradenství » Pomoc se zahájením podnikání OSVČ

Jakou formou podnikat?
Jako fyzická osoba - OSVČ nebo založit s.r.o.?

poslední aktualizace: 28.04.2018  |  T. Hlavsa - účetní poradce Plzeň a Praha |  www.help1.cz| Pomoc při zahájení podnikání fyzické osoby

Při úplně prvním podnikatelském začátku
bývá dobré "nejdřív to zkusit" jako fyzická osoba - OSVČ

Podnikat jako fyzická osoba je vhodné např. při podnikání při zaměstnání,
při úplně prvním začátku s podnikáním, nebo kvůli možnosti paušálních výdajů atd.


Jsou situace kdy je nejlepší podnikat jako fyzická osoba. Určitě mezi ně patří úplně první podnikání např. po předchozí evidenci na úřadu práce.

Podnikání fyzických osob je méně administrativně náročné (nemusíte vést účetnictví). Tam kde máte nízké náklady, uvítáte možnost paušálních výdajů (40 - 80 % podle druhu činnosti), které Vám výrazně sníží platbu daně z příjmu a další odvody.

Podnikání jako fyzická osoba (osoba samostatně výdělečně činná - OSVČ) je také dobrou variantou pro zaměstnance, kteří mají podnikání jen jako vedlejší činnost.

Při rozhodování je dobré také zvážit jestli očákávám dlouhodobost podnikání, jaká bude potřeba kapitálu, očekávaný obrat, míra rizika atd. S.r.o. má své výhody, není ale dobrým řešením vždy ...

Stáhněte si přehledně zpracované informace pro zahájení podnikání fyzické osoby - OSVČ v roce 2018.

Pomohou Vám s rozhodnutím zda a jakou formou podnikat, najdete odpovědi na to, jak při zahájení podnikání postupovat, kolik stojí odvody podnikalete OSVČ, jak co dělat a na co si dát hned od začátku pozor. 20 stran v pdf za SMS 99,- Kč

JAK NA OSVČ
Zahájení podnikání fyzické osoby v roce 2018náhled - JAK NA OSVČ
Podmínky pro podnikající osoby při zaměstnání, kontakty na potřebné úřady, rady okolo daní, odvodů, používání auta v podnikání, jak se vystavují doklady, proč nebýt plátcem DPH, jak nemít problém Švarc systémem, ...atd.
Zahájení podnikání fyzické osoby - konzultace

Pomohu Vám se začátkem podnikání fyzické osoby
- výběr živnosti, rady k daním a povinnostem OSVČ

Formou konzultace Vám pomohu s výběrem správných živností, řeknu Vám jaké úřady a v jakém pořadí kontaktovat, poradím Vám jak ušetřit na daních. Poradím Vám ohledně toho jaké doklady schovávat a vystavovat a pomohu Vám nastavit vše tak, aby Vás později administrativa co nejméně zatěžovala, ale zároveň tak, aby Vás nic nebrzdilo pokud se Vám bude dařit a budete růst.

Můžete také získat dotace na podnikání z úřadu práce

Za splnění několik asouběžných podmínek je možné získat od úřadu práce dotaci na zahájení vlastního podnikání. Mohu poradit se zpracováním podnikatelského záměru (plánu), případně Vám ho zpracovat (za cca 2.500 - 4.000 Kč). Po konzultaci, ale budete schopni podnikatelský plán sestavit sami.

Konzultace za 800 Kč Vám později ušetří čas i peníze

Tuto konzultaci Vám mohu opravdu doporučit - poměr ceny a množství toho, co se při ní naučíte - je velmi dobrý. Získané informace Vám zřetelně usnadní začátek i pozdější život podnikatele a v neposlední řadě - ušetří mnoho starostí i peněz. Konzultace pro začínající fyzické osoby poskytuji za konečnou cenu 800 Kč bez ohledu na délku sezení.

   Tomáš Hlavsa - účetní poradce © 2012 - 2018 | Založení s.r.o. na klíč, účetnictví, daně, poradenství | Plzeň a Praha | www.help1.cz |