menu:
úvodní stránka » rozcestník všech informací k zakládání s.r.o. » Výhody založení s.r.o. na klíč nebo vlastními silami

Výhody založení s.r.o. na klíč nebo vlastními silami

Poslední aktualizace: 28.04.2018  |  T. Hlavsa - účetní poradce  |  Jaké jsou možnosti pořízení s.r.o. a co je výhodou při založení s.r.o. na klíč

Společnost s.r.o. lze v zásadě pořídit několika způsoby.


Prvně odkoupením (převedením společenských podílů) od jiných osob. To je k vidění nejen u firem z oblasti obchodu, výroby a služeb, ale často např. u stomatologů a praktických i odborných lékařů s vlastní praxí. Ti (většinou po dosáhnutí důchodového věku) svou "lékařskou praxi s.r.o. prodají" svému následníkovi.

Dalším způsobem je pořízení předzaložené společnosti s r.o. (ready-made) od některé z mnoha firem, které se na takové obchody specializují. Výhodou obvykle bývá velmi rychlá dostupnost a vyřízení. Na takto pořízenou firmu, se dá v podstatě ihned začít podnikat. Nevýhodou bývá pak to, že je třeba ihned učinit řadu změn v takové společnosti a zároveň promítnutí souvisejích úkonů do ceny i do časového plánu.

Poslední běžnou možností jak pořídit s.r.o.,
je založení firmy buď vlastními silami nebo využití služby založení s.r.o. na klíč

Nevýhody takového postupu se v podstatě omezují jen na čas potřebný k založení společnosti. V současné době je možné založit firmu na klíč i během 3 dnů, pokud jsou k dispozici podklady. Do konce roku 2014, bylo nutné skládat základní kapitál minimálně ve výši 200.000 Kč, od 1.1.2014 je možné nastavit základní kapitál už od 1 Kč výše.

Založení firmy zabere pár dnů na přípravu, domluvu a předání potřebných dokumentů. Je třeba prověřit průchodnost názvu firmy a udělat rozhodnutí kolem parametrů firmy. Samotný zápis do obchodního rejstříku provede přímo notář a v podstatě okamžitě je pak k dispozici IČ a máte platný výpis.

Co se týká samotné přípravy, ze své praxe mohu říci, že většinou se ukáže, že to, že pokud celý proces chvíli trvá, slouží spíše k dobru věci. Zkrátka dobrá rozhodnutí se dělají nejlépe na základě dostačujícího množství dobrých informací. Řada věcí (např. druhy potřebných živností, název firmy, volba výše základního kapitálu, vnitřní uspořádání společnosti a mnoho dalších) se v klidu vyjasní právě během toho, co se založení firmy připravuje.

Pokračování článku pod rámečkem ...

Mohou se Vám také hodit podrobnější informace v následujícím rámečku

Obecné informace o s.r.o.

Proč ode mě a proč na klíč

Ostatní informace

Kdy a pro koho je výhodné založit s.r.o. Založení s.r.o. na klíč proti ready-made Postup - jak založit s.r.o. v 5 krocích
5 podmínek pro založení společnosti s r.o. 5 důvodů proč chtít založit s.r.o. ode mě Když chcete jen zapsat změny v s.r.o.
Vše o založení společnosti s.r.o.
pro lékaře a stomatology s vlastní praxí


Proč patří cena 17.900 Kč za založení
s.r.o. mezi nejlepší konečné ceny na trhuJak je to s odpovědností s.r.o. a ručením společníků a jednatelů s.r.o. po 1.1.2014
5 výhod založení s.r.o. na klíč
proti pořízení ready-made společnosti

1. Veřejně přístupnými údaji v historii firmy jsou údaje o Vás

Při založení s.r.o. na klíč nebo vlastními silami máte historii firmy, která začíná Vaším jménem a názvem, který skutečně vystihuje Vaše záměry. Zápis v obchodním rejstříku neobsahuje řadu změn hned v samém začátku (adres, osob, činností, atd.).

2. Od začátku jste u všeho co kolem vlastní s.r.o. děje

Máte 100% jistotu, že víte o všem, co se, kdy dané společnosti týkalo. Vše co společnost tvoří, jste plně nastavili a vybudovali Vy sami. Vaše podnikání - Vaše nápady - Vaše práce a rozhodování - Vaše firma. Vybudovaná od prvního kroku, tak aby odrážela Vaše cíle a plány a naplňovala potřeby Vaše i Vašich klientů a zákazníků. Společnost s r.o. si nepořizuji každý den ... jsem pro to, zařídit si vše podle svého ...

3. Disponujete vlastním základním kapitálem

Společnost má na účtu kapitál, ve výši kterou jste si při založení zvolili a splatili. Pro někoho je výhodou, že povinný vklad začíná už od 1 Kč, pro jiného je lepší zvolit základní kapitál vyšší. Vždy však při rozhodování o výši základního kapitálu platí, že jednáte podle vlastních a skutečných potřeb. Pohledů na to, jak dobře zvolit výši základního kapitálu je široká řada ...

4. Ušetříte čas a peníze za změny v s.r.o.

Neřešíte hned od začátku (a za poplatek) změny sídla, jednatelů, společníků, předmětů podnikání atp. v obchodním rejstříku a případně dokonce neměníte název společnosti.

Při vlastním založení s.r.o. bude zakladatelská listina (nebo společenská smlouva) obsahovat rovnou nejen činnosti, které potřebujete ihned provozovat, ale také třeba ty, ke kterým se chystáte teprve výhledově. Případně jde o činnosti, které jsou v tuto chvíli zatím jen možností, kterou zvažujete. Šetříte tak své budoucí náklady, neboť nebudete časem potřebovat nový notářský zápis.

5. Založení s.r.o. na klíč obvykle stojí o něco méně než pořízení ready-made

Doporučuji také případně při rozhodování porovnat i konečné ceny (tedy včetně úhrady za změny) při pořízení ready-made společnosti proti nákladům na založení společnosti vlastní.   Tomáš Hlavsa - účetní poradce © 2012 - 2018 | Založení s.r.o. na klíč, účetnictví, daně | Plzeň a Praha | www.help1.cz |